class="single single-post postid-50652 single-format-standard">

HC Vaslui a învins CSU Suceava cu scorul de 25-21, si este pe primul loc în play-out

hc_vaslui_suceava_1

HC Vaslui învinge CSU Suceava, după o evoluție maginifică, și începe play-out-ul de pe prima poziție. Duminică, vasluienii vor evolua în fața propriilor suporteri, cu CSM Focșani. Vasluienii au început perfect derby-ul Moldovei, cu Suceava, iar după numai cinci minute de la startul meciului aveau patru goluri avans, scor 5-1. Adversarii s-au apropiat la două goluri, scor 6-4, finalul primei părți fiind echilibrat, oaspeții reușind să se apropie la un singur gol, scor 10-9, cu câteva secunde înainte de pauză

Vasluienii s-au menținut la adăpostul a patru-cinci goluri aproape un sfert de oră, însă ultimele șase minute au fost de foc. Cu antrenorul secund, Iulian Andrei, trimis în poartă, Suceava s-a apropiat pe tabelă, finalul fiind trăit periculos de formația vasluiană.