class="single single-post postid-47195 single-format-standard">

Victorie pe teren propriu HC Vaslui – CSM Focșani 28-23

hc-vaslui-focsani

HC Vaslui se dovedește o nucă tare în fața propriilor suporteri. După CSM Focșani și Politehnica Iași, a venit rândul CSM Focșani să plece îngenuncheată din polivalenta vasluiană. Formatia din Focsani a fost invinsă cu scorul de 28 la 23 in fata a mii de suporteri Vasluieni.

Oaspeții au început mai bine jocul, apoi un fragil echilibru a ținut până după primul sfert. Elevii lui Sandu Iacob au luat atunci un avans de două goluri, iar până la pauză au mărit diferența la patru, scor 14-10.

. Fostul jucător al Vasluiului, Mădălin Țuțu, a apropiat Focșaniul la 22-24 în minutul 56, însă golurile lui Gabriel Bujor (două) și Alexandru Farcaș au rezolvat soarta celor trei puncte